Главная Навчально-практичні центри
Навчально-практичні центри
Стажування та навчання PDF Печать E-mail
Добавил(а) Administrator   
23.10.10 17:48

"Неправильне знання гірше, ніж незнання."
А. Дістервег

 

 

Згідно наказу управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації від 16.06.2006 року № 229 та від 04.01.2007 року №3 " Про організацію стажування педагогічних працівників ПТНЗ" проводиться стажування педпрацівників ПТНЗ області з професій : муляр, штукатур, лицювальник - плиточник.

Протягом 2006 -2007 років пройшли стажування педпрацівники ПТНЗ області за темами:


 • Декоративне опорядження поверхонь стін матеріалами Ceresit "
 • Плиткове облицювання матеріалами Ceresit "
 • Система скріпленої зовнішньої теплоізоляції будівель і споруд матеріалами Ceresit"

Курсове навчання в НПБЦ проходять і учні нашого училища відповідних професій. Після завершення навчання кожний учень самостійно виконує усі види робіт, передбачені технологічними умовами й нормами, встановленими компанією Хенкель Баутехнік (Україна). 

Випускнику видається сертифікат про закінчення курсу тренінгу та сертифікат про навчання із застосуванням матеріалів Ceresit за технологіями від компанії Хенкель Баутехнік (Україна).

У період виробничої практики учні училища запрошуються для виконання робіт по оздобленню закладів освіти та інші приміщення міста. Силами наших учнів реконструйовано актовий зал школи-інтернату для інвалідів, фітнес-клуб "Апельсин" та інші об'єкти . Роботи виконуються сучасними оздоблювальними матеріалами за новітніми технологіям.

Последнее обновление 15.06.12 11:43
 
Проекти та заходи на базі НПБЦ PDF Печать E-mail
Добавил(а) Administrator   
23.10.10 17:30

"Коли придумуєш щось сам, високий шанс нічого не придумати.
Але коли живеш чужим розумом, вже точно нічого не придумаєш.
Ніколи не роби те, що роблять інші. Це на 100% прирікає на невдачу."
А.М. Будкер

 

 


Прикладом спільної діяльності училища і компанії Хенкель Баутехнік (Україна) стало розробка проектів:


• «Впровадження новітніх будівельних технологій в навчально – виробничий процес Житомирського ВПУБД», який був представлений на Всеукраїнській виставці – ярмарку 28 серпня 2007 року в м. Києві;
• «Проект розбудови училища та створення навчального закладу нового типу», який успішно реалізується (2005-2012 роки);

 

 

У 2005 році започатковано проект розбудови училища та створення навчального закладу нового типу, який реалізується на основі угоди між Житомирським вищим професійним училищем будівництва і дизайну та німецькою компанією Хенкель Баутехнік (Україна). Проект частково фінансується німецькою компанією. Головною метою проекту є поліпшення якості підготовки кваліфікованих робітників за рахунок впровадження інноваційних виробничих технологій та матеріалів, шляхом поетапного вирішенням першочергових завдань. А це пошук соціальних партнерів, співпраця з компанією Хенкель Баутехнік , стажування педагогічних працівників, курсове навчання учнів училища, реорганізація та модернізація приміщень навчального закладу.

Після відкриття НПБЦ розпочалась реалізація проекту "Впровадження новітніх будівельних технологій у навчально-виробничий процес Житомирського вищого професійного училища будівництва і дизайну", головною метою якого є оновлення змісту ПТО за рахунок впровадження інноваційних виробничих технологій, новітніх матеріалів.

З 2007 року педагогічний колектив училища розпочав реалізацію методичної проблеми: «Забезпечення умов для творчого навчання шляхом впровадження інноваційних педагогічних та виробничих технологій сприяючи створенню навчального закладу нового типу».

Найбільш пріоритетними в роботі з педагогічними кадрами професійно-технічних навчальних закладів визначаємо такі напрями:

 • Інформаційне та методичне забезпечення навчально-виховного процесу;
 • Розробку нормативних документів відповідно до державних стандартів профтехосвіти;
 • Участь у процесі ліцензування ПТНЗ та атестації педагогічних кадрів;
 • Діагностику методичної підготовленості педпрацівників до інноваційної освітньої діяльності і надання їм цільової допомоги;


В училищі створений, діє, проводить моніторинг експериментальний педагогічний майданчик «Поліпшення якості підготовки кваліфікованих робітників за рахунок впровадження інноваційних виробничих технологій та матеріалів ».

 

 


За сприяння компанії Хенкель Баутехнік (Україна) та Міністерства освіти і науки в Житомирському ВПУБД було організовано проведення Всеукраїнських заходів:


Всеукраїнська естафета інноваційних проектів (березень 2007 р.);
Всеукраїнська нарада директорів професійно-технічних навчальних закладів України та керівників регіональних навчально-практичних будівельних центрів:«Проблеми співпраці закладів освіти з регіональними службами зайнятості», на якій було презентовано методичний посібник «Організація ефективної діяльності регіонального навчально-практичного будівельного центру від компанії Хенкель Баутехнік (Україна)», підготовленого авторський колективом медпрацівників ПТУ №1 м. Житомира) (жовтень 2007 р.);
Всеукраїнський конкурс професійної майстерності з професії «Штукатур» серед майстрів виробничого навчання регіональних навчально-практичних центрів компанії Хенкель Баутехнік (Україна) (травень 2008 р.);
Всеукраїнський експеримент інноваційних форм підвищення кваліфікації майстрів виробничого навчання ПТНЗ будівельної галузі України (квітень-липень 2009 р.)
За ініціативи Міністерства освіти і науки України при сприянні компанії Хенкель Баутехнік (Україна) відповідно до наказу МОН від 29.04.2009 р. №370 успішно проведено експеримент по підвищенню кваліфікації майстрів виробничого навчання ПТНЗ будівельної галузі, в якому приймали участь 75 майстрів в\н з Вінницької, Житомирської, Хмельницької, Волинської, Чернігівської, Полтавської та Тернопільської областей.
Всеукраїнська нарада по організації підвищення кваліфікації майстрів виробничого навчання ПТНЗ України будівельного профілю (грудень 2009 р.).
• Житомирське ВПУБД було учасником Всеукраїнської виставки «Профтехосвіта України - 2008» і у інноваційній майстерні будівельного профілю представляло проект «Поліпшення якості підготовки кваліфікованих робітників за рахунок впровадження новітніх будівельних технологій компанії Хенкель Баутехнік (Україна)».

На рівні навчального закладу в центрі проводяться обласні та всеукраїнські конкурси фахової майстерності з професій: штукатур та лицювальник-плиточник. Так, у травні 2008 року буде проведено ІІ етап конкурсу фахової майстерності з професії " лицювальник-плиточник" серед учнів ПТНЗ області та Всеукраїнський конкурс фахової майстерності з професії "штукатур" серед майстрів виробничого навчання ПТНЗ, на базі яких діють регіональні навчально-практичні центри від компанії Хенкель Баутехнік (Україна).

У жовтні 2007 року на базі НПБЦ проходила Всеукраїнська нарада директорів ПТНЗ та керівників НПБЦ України "Проблеми співпраці закладів освіти з регіональними службами зайнятості", в якій брали участь директор департаменту ПТО Десятов Т.М. та заступник генерального директора компанії Хенкель Баутехнік ( Україна) Карапузов Є.К.

На нараді керівництвом компанії Хенкель Баутехнік (Україна) визнано Житомирський регіональний НПБЦ кращим в Україні і видано СЕРТИФІКАТ на право здійснювати освітню діяльність, спрямовану на навчання і професійне використання матеріалів і технологій ТМ CERESIT.

У своїй роботі педагогічний колектив поряд з інноваціями будівельної галузі застосовує досягнення колег-педагогів. У грудні 2007 року делегація училища відвідала ВПУ №4 м. Хмельницька з обміну досвіду, що дало можливість запозичити краще у колег і оцінити власні досягнення.

Робота проведена протягом 2005-2008 років показала необхідність педагогічного колективу працювати по-новому; педагогічний колектив став стабільним; на роботу приходять молоді педагоги; змінилося ставлення учнів до навчання; змінюється зовнішній вигляд училища. За рейтингом, який визначає обласне управління освіти і науки Житомирської ОДА, протягом останніх років, училище займає такі місця:
2005 рік - 21 місце;
2006 рік - 10 місце;
2007 рік - 8 місце.

21-22 березня 2007 року на Житомирщині проходила естафета інноваційних проектів, організована Міністерством освіти і науки України. Мета естафети - Піднести на вищий щабель систему професійно - технічної освіти , обмінятися передовим досвідом, повчитись один у одного. Пленарне засідання та виставка інноваційних проектів ПТНХ області проводилось у ПТУ №1 м. Житомира. На її відкритті виступили заступник голови облдержадміністрації Ігор Орлов та начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Олександр Пастовенський.

Справа розбудови професійно-технічної освіти перспективна і необхідна. Якісно підготовлені кваліфіковані робітники дадуть можливість молоді заявити про себе на світовому ринку праці, відкриють нові реальні перспективи для співпраці у світовій спільноті, для більшого і швидкого економічного розвитку держави.


Ми тільки на початку обраного шляху. Планів, проектів, задумок у нас ще дуже багато!

Последнее обновление 27.10.10 14:32
 
Авторські розробки PDF Печать E-mail
Добавил(а) Administrator   
23.10.10 17:52

«Не в кількості знань полягає освіта,
а в повному розумінні і майстерному застосуванні
всього того, що знаєш.»
Г. ГегельНавчально-практичний будівельний центр дає найпривабливішу перспективу для училища – впровадження в навчальний процес інноваційних будівельних технологій.

Для цього Муравицьким Олександром Анатолійовичем, керівником навчально-практичного будівельного центра, було розроблено відповідне методичне забезпечення - розроблені навчальні плани та програми для курсового навчання за темами:
• «Декоративне опорядження поверхонь матеріалами Ceresit »;
• «Плиткове облицювання матеріалами Ceresit»;
• «Утеплення фасадів матеріалами Ceresit»;
Та робочі навчальні плани підготовки кваліфікованих робітників з професій: маляр, штукатур, лицювальник-плиточник, муляр за рахунок предметів, які вільно обираються введено предмет «Новітні технології сучасного будівництва».

 


Навчальні плани та програми теоретично-практичного навчання для проведення курсового навчання слухачів центру зайнятості, семінарів-практикумів для учнів училища, стажування педагогічних працівників ПТНЗ, можуть використовуватись як:

 • Регіональний компонент змісту професійного навчання;
 • Додатковий навчальний модуль з виділенням його у спеціальний розділ навчальної програми;
 • Факультатив, семінар-практикум;
 • Як самостійний курс для:
  - вузькопрофільної підготовки учнів, майстрів виробничого навчання;
  - перепідготовки та підвищення кваліфікації робітників будівельних підприємств;
  - навчання незайнятого населення;
  - вузькопрофільної підготовки фізичних та юридичних осіб;
  - навчання персоналу дилерської мережі компанії Хенкель Баутехнік (Україна).


Навчальні плани і програми увійшли до методичного посібника "Організація ефективної діяльності регіонального навчально - практичного будівельного центру від компанії Хенкель Баутехнік (Україна)", підготовленого авторським колективом Житомирського вищого професійного училища будівництва і дизайну.

Рецензентами методичного посібника є: Карапузов Є.К. - заступник генерального директора компанії Хенкель Баутехнік (Україна) та Іваній Н.І. - головний спеціаліст, координатор освітніх проектів компанії Хенкель Баутехнік (Україна).

 

Навчальні плани і програми пройшли апробацію в Житомирському регіональному навчально-практичному будівельному центрі на базі училища і можуть використовуватися в закладах професійно-технічної освіти різної форми власності, вищих навчальних закладах, що ведуть підготовку кваліфікованих робітників будівельного напрямку.

Последнее обновление 02.10.12 15:12
 
« НачалоПредыдущая1234СледующаяПоследняя »

Страница 4 из 4
Філія Центру професійно-технічної освіти м.Житомира, Powered by Joomla! Designed by SiteGround web hosting