Главная НПБЦ
НПБЦ
Загальна інформація про НПБЦ PDF Печать E-mail
Добавил(а) Administrator   
22.10.10 12:49

На питання, як учням досягти успіху, Аристотель відповів:
"Доганяти тих, хто попереду, і не чекати тих, хто позаду."

 

Навчально-практичний будівельний центр

"Створений навчально-практичний будівельний центр є навчальним закладом нового типу, закладом сьогодення, закладом, в якому сама атмосфера в поєднанні з досвідченими педагогами мобілізує учнів на творче навчання, результати якого зростають з кожним роком!"

 

Економічні реформи, що нині відбуваються в нашій державі, зумовили значні зміни і в професійно – технічній системі підготовки висококваліфікованих робітників для різних галузей народного господарства. ПТО змушена трансформуватися в бік адаптації до нових соціально – економічних умов і враховувати потреби ринку праці.
Величезний асортимент будівельних матеріалів, що прийшов на зміну традиційним, потребує від фахівців зовсім іншого рівня знань, професійних навичок, обґрунтованого підходу до реалізації того чи іншого конструктивного рішення.

 

Характерною особливістю ринку праці України є потреба в конкурентноспроможній робочій силі, яка володіє сучасними знаннями і технологіями. Нині великі будівельні корпорації залучають іноземних робітників будівельного профілю. Проблема полягає в тому, що українські будівельники не володіють сучасними технологіями будівництва, оздоблення, навичками роботи з сучасними матеріалами та сировиною. Саме цю проблему повинна вирішити система профтехосвіти, яка залишається основним джерелом поповнення будівельних підприємств та організацій кваліфікованими робітниками.


На теперішньому етапі розвитку будівельного виробництва, коли старі технології змінюються на нові, важливо не допустити їх дискредитації через непрофесійне застосування. Діяльність сучасного професійно – технічного навчального закладу освіти спрямована на підготовку робітників – будівельників з використанням як новітніх технологій навчання, так і інновацій будівельної галузі в умовах постійного розвитку ринку праці.


Виходячи з пріоритетних напрямків розвитку професійної освіти, зазначених у «Концепції розвитку професійно – технічної (професійної) освіти в Україні», одним з шляхів змін в організації професійно-технічної освіти є оновлення та модернізація матеріально-технічної бази навчальних закладів шляхом створення навчально-практичних центрів за галузевим принципом.


З метою налагодження партнерських зв’язків між підприємством-виробником сучасної будівельної продукції та будівельними організаціями Житомирщини, прискорення передачі інформації з новітніх прогресивних технологій і впровадження їх у навчальний процес та виробництво на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 27.04.04 № 340 «Про затвердження примірного положення про регіональний навчально-практичний будівельний центр» в грудні 2005 року на базі Житомирського ВПУБД відкрито регіональний навчально-практичний будівельний центр за сприянням компанії Хенкель Баутехнік (Україна) по підготовці спеціалістів будівельних професій за інноваційними технологіями. Так відбулося оновлення змісту освіти в Житомирському вищому професійному училищі будівництва і дизайну відбулося за рахунок модернізації матеріально – технічної бази шляхом створення на базі училища у 2005 році регіонального навчально – практичного будівельного центру за підтримки німецької компанії Хенкель Баутехнік (Україна).

 

Із 2005 року починається співпраця німецької компанії Хенкель Баутехнік (Україна) і Житомирського вищого училища будівництва і дизайну (яке тоді ще носило назву Професійно-технічного училища №1 м. Житомира). Складається договір про співпрацю, видаються відповідні накази. За ініціативи та проекту директора Анатолія Олександровича Муравицького розпочинається реконструкція навчального корпусу №2, де створюється навчально-практичний будівельний центр (НПБЦ) - підрозділ училища. Загальна вартість робіт складає 120,5 тис.гр. Проект створення НПБЦ частково фінансує компанія Хенкель Баутехнік (Україна).

 

На відкритті центру заступник генерального директора компанії Хенкель Баутехнік Є.К. Карапузов зауважив, що такі центри тепер виникають і в інших містах України, хоча такого чудового, як у Житомирі, поки ніде немає. Педагогічний колектив вирішив, що на цьому не можна зупинятися, тепер все училище повинно стати таким, як НПБЦ, а для цього потрібно навчатись. Всі майстри виробничого навчання та викладачі професійно-теоретичної підготовки пройшли стажування в центрі, що значно підвищило їх фаховий рівень та самооцінку. Протягом двох років значно змінився якісний склад майстрів виробничого навчання та викладачів.

У 2005 році до відкриття НПБЦ компанія Хенкель Баутехнік (Україна) надала безкоштовно:
• Каталоги технічних описів продукції - 40 шт.;
• Технологічні карти видів робіт - 40 шт.;
• Відеокасети з технологією виконання робіт - 5 шт.;
• Педагогічні програмні засоби навчання - 4 шт.;
• Каталоги по утеплення фасадів - 50 шт.;
• Системні рішення влаштування облицювання - 50 шт.;
• Системи влаштування покриттів підлоги - 50 шт.;
• Зразки видів робіт (стенди) - 6 шт.;
• Матеріали CERESIT на оздоблення НПБЦ на суму 6710гр.

У 2006 році компанія надала безкоштовно :
• Оргтехніку на суму 6494 гр.
• Матеріали CERESIT на оздоблення училища на суму 8581 гр.

У 2007 році - матеріали  на суму 24226 гр.

У 2008 році - матеріали  на суму 24000 гр.

У 2009 році - матеріали на суму 16111 гр.

У 2010 році - матеріали на суму 8029 гр.

У 2011 році - матеріали на суму 15335 гр.

 

У НПБЦ є класи теоретичного та практичного навчання, адміністративний кабінет, роздягальня, санітарно- гігієнічні приміщення.

Клас теоретичного навчання забезпечений повним переліком інструкційних технологічних карт, технічною документацією, фрагментами конструктивних рішень із застосуванням сучасних будівельних матеріалів сучасними засобами навчання та комп'ютерною технікою, телевізором, відеомагнітофоном, відеоплеєром, локальною мережею з підключенням до Інтернету.Компанія Хенкель Баутехнік (Україна) забезпечила НПБЦ комплексом навчально-методичних матеріалів: професіональною літературою, каталогами продукції CERESIT, технологічними картами виконання робіт, відеофільмами, сучасними підручниками.У класі практичного навчання створені робочі місця для виконання штукатурних, лицювально-плиточних робіт та робіт по утепленню фасадів. Робочі місця оснащені сучасними матеріалами та інструментами.


На базі центру за професіями муляр, штукатур, лицювальник– плиточник здійснюється:
•  стажування та підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
•  семінари – практикуми для учнів;
•  перепідготовка та підвищення кваліфікації працівників будівельних організацій;
•  професійна підготовка фізичних осіб та незайнятого населення;
•  надання консультативних послуг;
А також проводяться :
•  тренінги, майстер – класи, семінари – практикуми, консультації за участю спеціалістів Хенкель Баутехнік (Україна);
•  заходи, організовані між спеціалістами Хенкель Баутехнік (Україна), виробниками, будівельниками, педагогічними працівниками ПТНЗ та представниками дилерської мережі;
•  конкурси фахової майстерності.

Муравицьким Олександром Анатолійовичем розроблені авторські навчальні плани і програми теоретично-практичного навчання за професіями : штукатур, муляр, лицювальник - плиточник за темами :

 • Декоративне опорядження матеріалами CERESIT ";
 • Плиткове облицювання матеріалами CERESIT";
 • Система скріпленої зовнішньої теплоізоляції матеріалами CERESIT".

За короткий термін співпраці навчального закладу з компанією Хенкель Баутехнік (Україна) по впровадженню в навчальний процес новітніх будівельних технологій і матеріалів Ceresit змінився зовнішній вигляд училища.
За власні кошти докорінно реорганізовано та оздоблено: методичний центр училища, фойє навчального корпусу №1, шість адміністративних кабінети, їдальню училища, п’ять навчальних кабінетів. Протягом 2009-2010 р. проводиться реконструкція корпусу №3.

Протягом 2006-2009 років у навчально-практичному будівельному центрі за технологіями компанії Хенкель Баутехнік (Україна) при Житомирському ВПУБД пройшли підготовку:
• учні ПТНЗ - 883 чол.
• Педагогічні працівники - 407 чол.
• Робітники будівельних організацій - 70 чол.
• Особи з числа незайнятого населення - 29 чол.
• Особи за індивідуальними замовленнями - 5 чол.

 

Загалом, в регіональному НПБЦ при Житомирському ВПУБД за чотири року пройшли підготовку 1394 чоловіки.
Співпраця Житомирського ВПУБД та компанії Хенкель Баутехнік (Україна) сприяє перетворенню навчального закладу у справжню творчу лабораторію, де навчаються не тільки учні та педагоги, а й робітники будівельних підприємств, фізичні особи та незайняте населення.

Нам особливо приємний той факт, що в нашій області за останні роки значно зріс попит на випускників нашого навчального закладу.


Моніторинг навчальних досягнень учнів показує, що за останні три роки кількість учнів, які отримали дипломи з відзнакою, виріс на 21%, а кількість учнів, які отримали підвищений розряд, виріс на 15%.

Протягом останніх чотирьох років набір учнів на професію маляр, штукатур, лицювальник-плиточник виріс у 2,5 раза.

В учнів, які пройшли навчання в центрі, значно підвищується інтерес до професії та навчання . Протягом останніх років на 24% виросла кількість учнів, які мають достатній та високий рівні навчальних досягнень .

 

Последнее обновление 02.06.15 10:02
 
Стажування та навчання PDF Печать E-mail
Добавил(а) Administrator   
23.10.10 17:48

"Неправильне знання гірше, ніж незнання."
А. Дістервег

 

 

Згідно наказу управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації від 16.06.2006 року № 229 та від 04.01.2007 року №3 " Про організацію стажування педагогічних працівників ПТНЗ" проводиться стажування педпрацівників ПТНЗ області з професій : муляр, штукатур, лицювальник - плиточник.

Протягом 2006 -2007 років пройшли стажування педпрацівники ПТНЗ області за темами:


 • Декоративне опорядження поверхонь стін матеріалами Ceresit "
 • Плиткове облицювання матеріалами Ceresit "
 • Система скріпленої зовнішньої теплоізоляції будівель і споруд матеріалами Ceresit"

Курсове навчання в НПБЦ проходять і учні нашого училища відповідних професій. Після завершення навчання кожний учень самостійно виконує усі види робіт, передбачені технологічними умовами й нормами, встановленими компанією Хенкель Баутехнік (Україна). 

Випускнику видається сертифікат про закінчення курсу тренінгу та сертифікат про навчання із застосуванням матеріалів Ceresit за технологіями від компанії Хенкель Баутехнік (Україна).

У період виробничої практики учні училища запрошуються для виконання робіт по оздобленню закладів освіти та інші приміщення міста. Силами наших учнів реконструйовано актовий зал школи-інтернату для інвалідів, фітнес-клуб "Апельсин" та інші об'єкти . Роботи виконуються сучасними оздоблювальними матеріалами за новітніми технологіям.

Последнее обновление 15.06.12 11:43
 
Проекти та заходи на базі НПБЦ PDF Печать E-mail
Добавил(а) Administrator   
23.10.10 17:30

"Коли придумуєш щось сам, високий шанс нічого не придумати.
Але коли живеш чужим розумом, вже точно нічого не придумаєш.
Ніколи не роби те, що роблять інші. Це на 100% прирікає на невдачу."
А.М. Будкер

 

 


Прикладом спільної діяльності училища і компанії Хенкель Баутехнік (Україна) стало розробка проектів:


• «Впровадження новітніх будівельних технологій в навчально – виробничий процес Житомирського ВПУБД», який був представлений на Всеукраїнській виставці – ярмарку 28 серпня 2007 року в м. Києві;
• «Проект розбудови училища та створення навчального закладу нового типу», який успішно реалізується (2005-2012 роки);

 

 

У 2005 році започатковано проект розбудови училища та створення навчального закладу нового типу, який реалізується на основі угоди між Житомирським вищим професійним училищем будівництва і дизайну та німецькою компанією Хенкель Баутехнік (Україна). Проект частково фінансується німецькою компанією. Головною метою проекту є поліпшення якості підготовки кваліфікованих робітників за рахунок впровадження інноваційних виробничих технологій та матеріалів, шляхом поетапного вирішенням першочергових завдань. А це пошук соціальних партнерів, співпраця з компанією Хенкель Баутехнік , стажування педагогічних працівників, курсове навчання учнів училища, реорганізація та модернізація приміщень навчального закладу.

Після відкриття НПБЦ розпочалась реалізація проекту "Впровадження новітніх будівельних технологій у навчально-виробничий процес Житомирського вищого професійного училища будівництва і дизайну", головною метою якого є оновлення змісту ПТО за рахунок впровадження інноваційних виробничих технологій, новітніх матеріалів.

З 2007 року педагогічний колектив училища розпочав реалізацію методичної проблеми: «Забезпечення умов для творчого навчання шляхом впровадження інноваційних педагогічних та виробничих технологій сприяючи створенню навчального закладу нового типу».

Найбільш пріоритетними в роботі з педагогічними кадрами професійно-технічних навчальних закладів визначаємо такі напрями:

 • Інформаційне та методичне забезпечення навчально-виховного процесу;
 • Розробку нормативних документів відповідно до державних стандартів профтехосвіти;
 • Участь у процесі ліцензування ПТНЗ та атестації педагогічних кадрів;
 • Діагностику методичної підготовленості педпрацівників до інноваційної освітньої діяльності і надання їм цільової допомоги;


В училищі створений, діє, проводить моніторинг експериментальний педагогічний майданчик «Поліпшення якості підготовки кваліфікованих робітників за рахунок впровадження інноваційних виробничих технологій та матеріалів ».

 

 


За сприяння компанії Хенкель Баутехнік (Україна) та Міністерства освіти і науки в Житомирському ВПУБД було організовано проведення Всеукраїнських заходів:


Всеукраїнська естафета інноваційних проектів (березень 2007 р.);
Всеукраїнська нарада директорів професійно-технічних навчальних закладів України та керівників регіональних навчально-практичних будівельних центрів:«Проблеми співпраці закладів освіти з регіональними службами зайнятості», на якій було презентовано методичний посібник «Організація ефективної діяльності регіонального навчально-практичного будівельного центру від компанії Хенкель Баутехнік (Україна)», підготовленого авторський колективом медпрацівників ПТУ №1 м. Житомира) (жовтень 2007 р.);
Всеукраїнський конкурс професійної майстерності з професії «Штукатур» серед майстрів виробничого навчання регіональних навчально-практичних центрів компанії Хенкель Баутехнік (Україна) (травень 2008 р.);
Всеукраїнський експеримент інноваційних форм підвищення кваліфікації майстрів виробничого навчання ПТНЗ будівельної галузі України (квітень-липень 2009 р.)
За ініціативи Міністерства освіти і науки України при сприянні компанії Хенкель Баутехнік (Україна) відповідно до наказу МОН від 29.04.2009 р. №370 успішно проведено експеримент по підвищенню кваліфікації майстрів виробничого навчання ПТНЗ будівельної галузі, в якому приймали участь 75 майстрів в\н з Вінницької, Житомирської, Хмельницької, Волинської, Чернігівської, Полтавської та Тернопільської областей.
Всеукраїнська нарада по організації підвищення кваліфікації майстрів виробничого навчання ПТНЗ України будівельного профілю (грудень 2009 р.).
• Житомирське ВПУБД було учасником Всеукраїнської виставки «Профтехосвіта України - 2008» і у інноваційній майстерні будівельного профілю представляло проект «Поліпшення якості підготовки кваліфікованих робітників за рахунок впровадження новітніх будівельних технологій компанії Хенкель Баутехнік (Україна)».

На рівні навчального закладу в центрі проводяться обласні та всеукраїнські конкурси фахової майстерності з професій: штукатур та лицювальник-плиточник. Так, у травні 2008 року буде проведено ІІ етап конкурсу фахової майстерності з професії " лицювальник-плиточник" серед учнів ПТНЗ області та Всеукраїнський конкурс фахової майстерності з професії "штукатур" серед майстрів виробничого навчання ПТНЗ, на базі яких діють регіональні навчально-практичні центри від компанії Хенкель Баутехнік (Україна).

У жовтні 2007 року на базі НПБЦ проходила Всеукраїнська нарада директорів ПТНЗ та керівників НПБЦ України "Проблеми співпраці закладів освіти з регіональними службами зайнятості", в якій брали участь директор департаменту ПТО Десятов Т.М. та заступник генерального директора компанії Хенкель Баутехнік ( Україна) Карапузов Є.К.

На нараді керівництвом компанії Хенкель Баутехнік (Україна) визнано Житомирський регіональний НПБЦ кращим в Україні і видано СЕРТИФІКАТ на право здійснювати освітню діяльність, спрямовану на навчання і професійне використання матеріалів і технологій ТМ CERESIT.

У своїй роботі педагогічний колектив поряд з інноваціями будівельної галузі застосовує досягнення колег-педагогів. У грудні 2007 року делегація училища відвідала ВПУ №4 м. Хмельницька з обміну досвіду, що дало можливість запозичити краще у колег і оцінити власні досягнення.

Робота проведена протягом 2005-2008 років показала необхідність педагогічного колективу працювати по-новому; педагогічний колектив став стабільним; на роботу приходять молоді педагоги; змінилося ставлення учнів до навчання; змінюється зовнішній вигляд училища. За рейтингом, який визначає обласне управління освіти і науки Житомирської ОДА, протягом останніх років, училище займає такі місця:
2005 рік - 21 місце;
2006 рік - 10 місце;
2007 рік - 8 місце.

21-22 березня 2007 року на Житомирщині проходила естафета інноваційних проектів, організована Міністерством освіти і науки України. Мета естафети - Піднести на вищий щабель систему професійно - технічної освіти , обмінятися передовим досвідом, повчитись один у одного. Пленарне засідання та виставка інноваційних проектів ПТНХ області проводилось у ПТУ №1 м. Житомира. На її відкритті виступили заступник голови облдержадміністрації Ігор Орлов та начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Олександр Пастовенський.

Справа розбудови професійно-технічної освіти перспективна і необхідна. Якісно підготовлені кваліфіковані робітники дадуть можливість молоді заявити про себе на світовому ринку праці, відкриють нові реальні перспективи для співпраці у світовій спільноті, для більшого і швидкого економічного розвитку держави.


Ми тільки на початку обраного шляху. Планів, проектів, задумок у нас ще дуже багато!

Последнее обновление 27.10.10 14:32
 
Авторські розробки PDF Печать E-mail
Добавил(а) Administrator   
23.10.10 17:52

«Не в кількості знань полягає освіта,
а в повному розумінні і майстерному застосуванні
всього того, що знаєш.»
Г. ГегельНавчально-практичний будівельний центр дає найпривабливішу перспективу для училища – впровадження в навчальний процес інноваційних будівельних технологій.

Для цього Муравицьким Олександром Анатолійовичем, керівником навчально-практичного будівельного центра, було розроблено відповідне методичне забезпечення - розроблені навчальні плани та програми для курсового навчання за темами:
• «Декоративне опорядження поверхонь матеріалами Ceresit »;
• «Плиткове облицювання матеріалами Ceresit»;
• «Утеплення фасадів матеріалами Ceresit»;
Та робочі навчальні плани підготовки кваліфікованих робітників з професій: маляр, штукатур, лицювальник-плиточник, муляр за рахунок предметів, які вільно обираються введено предмет «Новітні технології сучасного будівництва».

 


Навчальні плани та програми теоретично-практичного навчання для проведення курсового навчання слухачів центру зайнятості, семінарів-практикумів для учнів училища, стажування педагогічних працівників ПТНЗ, можуть використовуватись як:

 • Регіональний компонент змісту професійного навчання;
 • Додатковий навчальний модуль з виділенням його у спеціальний розділ навчальної програми;
 • Факультатив, семінар-практикум;
 • Як самостійний курс для:
  - вузькопрофільної підготовки учнів, майстрів виробничого навчання;
  - перепідготовки та підвищення кваліфікації робітників будівельних підприємств;
  - навчання незайнятого населення;
  - вузькопрофільної підготовки фізичних та юридичних осіб;
  - навчання персоналу дилерської мережі компанії Хенкель Баутехнік (Україна).


Навчальні плани і програми увійшли до методичного посібника "Організація ефективної діяльності регіонального навчально - практичного будівельного центру від компанії Хенкель Баутехнік (Україна)", підготовленого авторським колективом Житомирського вищого професійного училища будівництва і дизайну.

Рецензентами методичного посібника є: Карапузов Є.К. - заступник генерального директора компанії Хенкель Баутехнік (Україна) та Іваній Н.І. - головний спеціаліст, координатор освітніх проектів компанії Хенкель Баутехнік (Україна).

 

Навчальні плани і програми пройшли апробацію в Житомирському регіональному навчально-практичному будівельному центрі на базі училища і можуть використовуватися в закладах професійно-технічної освіти різної форми власності, вищих навчальних закладах, що ведуть підготовку кваліфікованих робітників будівельного напрямку.

Последнее обновление 02.10.12 15:12
 


Філія Центру професійно-технічної освіти м.Житомира, Powered by Joomla! Designed by SiteGround web hosting