Главная Про училище Історична довідка
Історична довідка PDF Печать E-mail
Добавил(а) Administrator   
22.10.10 12:40

"Живи так, як ніби ти помреш завтра.
Вчися так, як ніби ти будеш жити вічно."
Махатма Ганді

 

У травні 1956 року на базі розформованої будівельної школи ФЗН м. Коростеня була створена "Будівельна школа №4 м.Житомира". Вона отримала приміщення колишньої школи №18 по вулиці Ноберіжній р. Тетерева, 55. У школі в 6 групах навчалися 150 учнів - майбутніх мулярів, малярів, штукатурів, теслярів, арматурщиків, бетонників

У 1957 році будівельна школа №4 перейменована у будівельне училище №4, а з січня 1960 року у будівельне училище №2. З того часу училище знаходиться у приміщені колишнього чоловічого початкового ремісничого училища для бідних верст населення.по вулиці Якіра, 5, яке побудовано у 1896 році.

 

З серпня 1961 року це училище отримало новий номер "1", під яким діяло досить довгий час. 

За ці роки в училищі створена міцна матеріальн-технічна база, яка разом з досвідченими викладачами і майстрами виробничого навчання, на чолі з директором училища, відмінником профтехосвіти Казахської РСР і Української РСР, заслуженим працівником освіти України, Муравицьким Анатолієм Олександровичем, сприяє підготовці кваліфікованих робітників - будівельників.

1992 - 1994 -побудовані майстерні училища. 

З 1996 року училище перейшло на підготовку кваліфікованих робітників на базі базової загальної середньої освіти без отримання повної загальної середньої освіти. Термін навчання в училищі становить 2 роки. Форма навчання: денна. Розпочато підготовку з професій: Муляр, столяр будівельний; Маляр, штукатур; Столяр будівельний.

1997 - побудований спортивний зал. 

1998 - побудований актовий зал. 

1999 - 2002 - проведена реконструкція підсобних та санітарно-технічних приміщень, реконструкція мереж. 

2002-2004 - реконструкція навчальних кабінетів. 

З 2004 року (відповідно до отриманої ліцензії серія АА № 902393) в училищі здійснюється первинна професійна підготовка, курсове професійно - технічне навчання та підвищення кваліфікації за професіями: 

- муляр, тесляр, столяр будівельний;
- маляр, штукатур, лицювальник-плиточник; 
- столяр будівельний, верстатник деревообробних верстатів; 
- муляр; 
- столяр будівельний; 
- маляр, штукатур; 
- лицювальник-плиточник. 

З 2004 року розпочалася співпраця училища та німецької компанії "Хенкель Баутехнік (Украіна)". 

У 2005 році за сприянням компанії "Хенкель Баутехнік (Украіна)" на базі училища відкрито  Житомирський обласний навчально-практичний будівельний центр, в якому проводяться:

- семінари-практикуми для учнів;

- стажування педпрацівників ПТНЗ області;

- курсове навчання для незайнятого населення, робітників будівельних підприємств. 

З 2005 року в училищі реалізується "Проект розбудови училища та створення навчального закладу нового типу". Проведена реконструкція та оздоблення за новітніми будівельними технологіями :

- прилеглої теріторії до навчального закладу;

- методичного кабінету;

- п'яти адміністративних кабінетів;

- ідальню;

- фасад навчальних корпусів.

- фойє навчального корпусу;

- гуртожиток для учнів.

Відповідно до наказу МОНУ від 07.05.2010 року №384"Про зміну типу та перейменування професійно-технічного училища №1 м. Житомира у державний навчальний заклад "Житомирське вище професійне училище будівництва і дизайну", наказу обласного управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації від 01.06.2010 р. № 169 "Про зміну типу та перейменування ПТУ №1 м. Житомира" училище було реорганізованим у державний навчальний заклад "Житомирське вище професійне училище будівництва і дизайну".

У зв'язку з реорганізацією, ДНЗ "Житомирське ВПУБД" було приєднано до Центру професійно-технічної освіти м.Житомира. З 1 листопада 2017р. на базі  училища створено Філію Центру ПТО м. Житомира.

Последнее обновление 22.11.17 14:39
 
Філія Центру професійно-технічної освіти м.Житомира, Powered by Joomla! Designed by SiteGround web hosting