Главная Глобальні проекти Проект "Учнівська психологічна служба"
Проект "Учнівська психологічна служба" PDF Печать E-mail
Добавил(а) Administrator   
09.12.10 23:26

Одна з найгостріших проблем сьогодення - поширення вживання психотропних речовин підлітками. Це соціальне явище має свою динаміку і закономірності розвитку. Сумна статистика свідчить про відсутність мотивованої направленості підлітків на формування та збереження свого здоров'я. Водночас це також наслідок відсутності в суспільстві пріоритету здорового способу життя...

Проект "Учнівська психологічна служба"

 

Автор проекту: практичний психолог ДНЗ "Житомирське ВПУБД" – Башинська Л.В.

Галузь застосування: навчально-виховна

Суб’єкти інноваційної діяльності: учні училища

Зміст інновації. Одна з найгостріших проблем сьогодення - поширення вживання психотропних речовин підлітками. Це соціальне явище має свою динаміку і закономірності розвитку.
Найпоширенішими психотропними речовинами є алкоголь і тютюн. Курить майже половина восьмикласників і майже 60 % випуск¬ників шкіл. Чверть восьмикласників уже мають чітку орієнтацію на алкогольні напої; серед випускників їх уже половина. У великих містах третина підлітків піддаються ранній алкоголізації. Крім цього, останнім часом в Україні поширилось вживання неповнолітніми різних видів наркотиків. За даними незалежних соціальних досліджень, кожний п'ятий підліток у віці 15-18 років уже мав перше знайомство з якимсь із наркотиків.

Така сумна статистика свідчить про відсутність мотивованої направленості підлітків на формування та збереження свого здоров'я. Водночас це також наслідок відсутності в суспільстві пріоритету здорового способу життя.

З метою покращення ситуації що склалася, нами розроблений проект Учнівської психологічної служби, першочерговим завданням якого є орієнтація молоді на важливість ведення здорового способу життя, що сприяє особистісній самореалізації, професійному росту та щасливому майбутньому молоді. Проект створений за аналогією до Програми „Сприяння просвітницькій роботі „рівний-рівному” серед молоді України щодо здорового способу життя”, що реалізується Міністерством освіти і науки України, Академією педагогічних наук України, ПРООН (Програмою Розвитку Організації Об’єднаних націй), ЮНЕЙДС (Об’єднаною Програмою ООН з питань ВІЛ/СНІДу).

В структурі проекту міститься комплекс матеріалів для занять, спрямованих на набуття учнями знань, умінь і нави¬чок реалізації здорового способу життя та попередження вжи¬вання наркотичних речовин.

Своєрідністю створеного проекту є підхід до проведення профілактичної роботи, що здійснюється не лише психологом, а переважно учнями, які здатні підтвердити поданий матеріал прикладом власного здорового способу життя.

Мета впровадження інновацій – набуття учнями знань, умінь і нави-чок реалізації здорового способу життя та попередження вжи¬вання наркотичних речовин.
Ресурсоємкість нововведень: приміщення, що відповідає умовам проведення запланованих заходів (психологічний кабінет); фліпчарт; канцтовари: ватмани, маркери, бейджики, кольорові фломастери, олівці, крейда, ножиці, листки А4.

Терміни дії проекту: довготривалий.

Технологія впровадження проекту включає в себе наступні етапи:
? Діагностично-концептуальний
1. Опрацювання нормативно-правових документів;
2. Вивчення літератури з даної проблематики;
3. Проведення учнівського моніторингу з даної проблематики;
? Організаційний
1. Формування активу учнівської психологічної служби;
2. Проведення ознайомчих занять для членів активу учнівської психологічної служби;
3. Створення Центрів учнівської психологічної служби (утворення мікро груп, які працюють по окремих напрямках);
4. Проведення для членів Учнівської психологічної служби круглих столів, диспутів, занять з елементами тренінгу, спрямованих на оволодіння навичками проведення профілактичної роботи;
5. Налагодження зв’язку з громадськими організаціями, які працюють в даному напрямку;
6. Систематизація отриманого матеріалу;
? Практичний
1. Впровадження в навчально-виховний процес діяльності Учнівської психологічної служби в напрямках:
- Формування позитивного Я-образу підлітків;
- Скажемо палінню „Ні!”;
- Профілактика наркоманії;
- Профілактика вживання алкогольних напоїв;
- Профілактика протиправної поведінки молоді;
- Статеве самовиховання підлітків (основні завдання якого полягають у наступному: профілактика ранніх сексуальних контактів, ВІЛ/СНІДу, формування навичок безпечної поведінки у міжстатевих стосунках; виховання в учнів моральної стійкості до різних розбещуючих впливів);
Реалізація даного пункту відбувається шляхом проведення відео лекторіїв, занять з елементами тренінгу, круглих столів, диспутів з даної проблематики.
2. Співпраця Учнівської психологічної служби з громадськими організаціями, які займаються профілактикою негативних явищ в молодіжному середовищі;
3. Моніторинг з питань ефективності функціонування УПС.
Результативність та ефективність впровадження інновації визначається шляхом:
1. Створення та реалізацію програм, спрямованих на профілактику здорового способу життя;
2. Розширення напрямків функціонування Учнівської психологічної служби;
3. Зменшення показників вживання психотропних речовин підлітками;
4. Створення здорового мікроклімату колективу.

Последнее обновление 15.06.12 12:16
 
Філія Центру професійно-технічної освіти м.Житомира, Powered by Joomla! Designed by SiteGround web hosting