Профконсультації PDF Печать E-mail
Добавил(а) Administrator   
15.11.14 10:55

Професійна консультація передбачає надання допомоги конкретній особистості при підборі професії відповідно до індивідуальних особливостей особистості, на основі знань про професії, своїх інтересів, нахилів.

Що означає «допомога у виборі професії»? Профконсультант (психолог) полегшує завдання школяреві: він уже знайшов, структурував і систематизував усю інформацію. Він може порекомендувати, яку літературу краще прочитати, може відповісти на запитання учня, і навіть розповісти таке, чого школяр не зміг ніде знайти, або прочитав, але не зрозумів.

Індивідуальне профконсультування, яке проводиться у нашому навчальному закладі, - це спілкування і робота школяра із практичним психологом один на один. Тут використовується метод бесіди. А для зв’ясування індивідуальних особливостей практичний психолог часто застосовує психологічне тестування. Профконсультація, яка проводиться у професійному навчальному закладі, складається з профорієнтаційного психологічного тестування та консультації практичного психолога.

Профконсультант дає відповіді на питання:
• які професії й чому підходять учневі на основі аналізу його інтересів, здібностей і особливостей характеру;
• де можна одержати відповідну освіту;
• як підготуватися до вступу в навчальний заклад;
• як можна скорегувати виявлені тестом «слабкі» сторони характеру;
• як розвинути здібності, необхідні для успішної самореалізації в привабливій для учня професійній сфері.

 

 

Последнее обновление 17.07.15 13:09
 
Філія Центру професійно-технічної освіти м.Житомира, Powered by Joomla! Designed by SiteGround web hosting